Stránky o pěstování sukulentů a sukulentních bonsají,
užitečné rady a nápady.

Senecio serpens,madraliscae a ficoides

Tyto tři druhy spolu úzce souvisí a vypadají velmi podobně.Liší se pouze velikostí vzrůstu,tvarem listů a květů.Pochazí z jižní Afriky kde jsou 13 až 18 cm vysoké s dlouhými oválnými listy,které mají modré ojínění.Tento povlak chrání roslinu před sluncem a pokud se smaže trvá dlouho než se obnoví.Je to keříčkovitý druh s postupně dřenatějícími stonky .Řezem docílíme hustější olistění a vrácení rostlině hezčího vzhledu pokud čas od času ostříháme prázdné stonky s odumřelími listy.Při řezu zjistíme zajímavou zvláštnost ,že tekutina z listů i stonků připomíná vůni jehličí. Senecio vytváří poblíž neustále boční odnože,které můžeme použít k množení.Množit je můžeme také odříznutím vrcholových řízků kde ránu vzniklou řezem necháme 1 den zaschnout.Zacházíme s rostlinou opatrně abychom nesetřeli modrý povlak a to samé platí i o absenci rosení.
senecio serpens
senecio serpens
senecio serpens
senecio serpens
Bílozelené baculaté květy se objevují na podzim.Tyto druhy bych řekl jsou velmi náchylné na škůdce ,kteří si na nich libují především červci.
Vyžadují umístění na plném světle i přímo venku na slunci ,kde je můžeme v létě letnit.Pokud mají méně světla stonky i listy se nadměrně vytahují,rostlina nevypadá pěkně a také nekvete.
Na zimu snesou teploty k 5 stupňům s velmi omezenou zálivkou po 3 týdnech.V teplém bytě zaléváme každý týden.Pěstujeme je v půdě smíchané s pískem nebo štěrkem jako jiné sukulenty.
květ senecia serpens
květ senecia serpens
seneciodd1_2.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
CIMG3921.jpg
Zápatí stránek
Haworthia

Haworthia

Aeonium Sedifolium
Aeonium Sedifolium
Adromischus marianiae, Grootberg
Adromischus marianiae, Grootberg
haworthia
haworthia
Haworthia Floccosa
Haworthia Floccosa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one