Stránky o pěstování sukulentů a sukulentních bonsají,
užitečné rady a nápady.

KAUDEX - zdužnatělý útvar například hlíza,kořeny vyrůstající většinou pod zemí.Slouží jako zásobárna vody v obdobích sucha.Jeho obnažením vzniknou nové tvary částí rostlin,které předtím byli skryty.

ADVENTIVNÍ KOŘENY - Vedlejší nebo náhradní kořeny,které vznikají kdekoli na těle rostliny a to buď samovolně nebo je jejich tvorba vyvolána růstovým stimulátorem.

ADVENTIVNÍ PUPENY -Náhradní pupeny.Většinou jsou ukryté pod pokožkou nebo kůrou stonku, z kterých mohou vyrůst nové větve nebo odnože.

KRISTÁTNÍ FORMA - Růstová odchylka rostliny.Ta se projevuje zkadeřením nebo nádorovitým růstem.Hodně těchto změn není možno vysvětlit,ale mezi nejčastější příčinu patří poškození vegetačního vrcholu,to znamená srůst souběžných stonků.Tyto rostliny jsou považovány za rarity mezi sukulentáři a každý taková rostlina stejného druhu je pokaždé jiná.
PACHYKAUL - Ztlustlý kmen,který je prostoupen pletivy.Ty jsou schopna pojmout velké množství vody a využít jí v období sucha.

HŘÍŽENÍ - Starý způsob zakořeňování rostlin,kdy se výhon rostliny ohne do půdy kde zakoření.

PANAŠOVANÉ LISTY - Výraz pro světlé skvrny nebo kresby na listech ,které vznikají nedostatkem chlorofylu.Příčinou může být také mutační změna nebo viry.

STIMULÁTOR - Chemická látka ,která ovlivňuje růst rostliny.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
CIMG3921.jpg
Zápatí stránek
Haworthia

Haworthia

Aeonium Sedifolium
Aeonium Sedifolium
Adromischus marianiae, Grootberg
Adromischus marianiae, Grootberg
haworthia
haworthia
Haworthia Floccosa
Haworthia Floccosa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one